Archive for Autodoprava z Itálie

Dovoz OUTLET z Itálie / DPH

Vážená paní, co se týká samotných služeb zprostředkování, tak fungujeme především ve dvou divizích, tj.
1. překladatelské služby / tlumočení (soudně znalecké překlady + překlady odborné) www.propreklady.cz
2. zprostředkování služeb s Itálii, cože je samostatná a hodně speficická aktivita.
Já a moje kolegyně Vladislava Šuleková, jsme odpovědni za styk s italskými klienty a informace vedoucí ke zprostředkování jakéhokoliv “obchodu s Itálií”.
S kolegyní známe italskou mentalitu. Kolegyně žila 23 let v Itálii, já po otci Ital.
Zajistíme:
nastolení výhodného obchodní vztahu: dodání vzorového materiálu, slevy, smlouvy, zkušební nákup, trvání vztahu se všemi garancemi a dodržením dohod. Sestavíme smlouvy v italském jazyce, připravíme podklady, zajistíme dopravu.
Věci OUTLET, zajistíme nejlepšího dodavatele, tj. cena, kvalita, spolehlivost. Pracujeme na bázi dohody o zprostředkování s provizemi anebo za jednorázovou dohodu pro daný obchodní případ. Osobně já, ale i kolegyně, disponujeme dalšími kontakty, ale především kvalitními TIPY, kde a jaký oulet nakupovat. Ve věci DPH, a jeho správná účetní metodika (jak neplatit 2 x), je práce poradce v ceně, resp. všechny ceny již dohadujeme tak, aby na podmínky prodávající přistoupil a jednal s námi jako s rovnoceným partnerem, který zná jazyk a dokáže se vydobít poměrně základní věci – které vám jinak Italové odmítnou, např. z titulu vlastní pohodlnosti či účetního sterotipu, který nechtějí měnit.

Zprostředkování prodeje stroje

Zprostředkování prodeje stroje, zařízení nebo zboží z Itálie, patří mezi nejčastější poptávané služby v Obchoduitálie. Citujeme:

Dobrý den, obracím se na Vás ohledně prosby zprostředkování prodeje

tohoto stroje…

Předem Vám děkuji , zbytečně jsem se nerozepisoval, nevím co vše budete potřebovat za informace.

Po zákazníkovi zpravidla žádáme:

1. specifikovat o který stroj z katalogu se jedná (je-li více produktů)
2. jeho rozměry, tj rozměry dováženého (váha)
3. cenu stroje – od toho se bude odvíjí i cena zprostředkování
4. počet kusů k dovozu
5. informaci, zda-li zákazník žádá také naši dopravu či má vlastní

Doprava z Itálie do Prahy 10

Dobrý den,
prosíme o cenu za dopravu:

kovový zahradní nábytek – 10kartonů, 122kg, 1,01m3

Adresa pro naložení:

Zona Industriale NORD – Località Schiavo
Opening hours: 8.00-12.30; 14.00-17.00

Adresa pro vyložení:

Moskevská 366/23
Praha 10, 101 00

Naložení  pravděpodobně od 10.6., nutno doručit do 14.6.

Děkujeme.

Poptávka na cenu dopravy z Itálie do Ostravy

Dnes dorazila 10. poptávka na cenu dopravy z Itálie, citujeme:

Dobrý den, poptávám dovoz zboží z Itálie (Crespiatica, kousek od Milana) do ČR – Ostrava. LED reflektory. Cca za 1-2 měsíce. Jedná se o dvě palety. 3 m3. cca 340 kg  Můžete mi prosím daný převoz nacenit.

Dodavatelé z Itálie

Než přejdeme k objednávce, potřebuji vědět pár věcí a to zejména, kvalitu zboží, jestli máte vytipované dodavatelé podle kvality, podle druhu zboží (materiál). Zda lze u Vás získat testovací balíček s oblečením? Dále jak balíte zboží, kolik kusů se nachází v balení? Pak je tu otázka dopravy, já se přikláním k vlastní dopravě osobnímu předání, samozřejmě pokud to bude možné a nepojedu za Vámi přes půl Republiky to se mi potom nevyplatí :-). Jak řešíte clo a daň? Také pro mě důležité kolik je minimální odběr? Zda je poštovné zdarma při určitém odběru? A v neposlední řadě nás zajímá Vaše výhradní zastoupení u dodavatelů a popřípadě zda ho můžete nabídnout nám. 

 

Nejčastější destinace dopravy z Itálie:

Milano, Torino, Bologna, Modena, Verona, Padova, Trento, Bolzano, Emilia Romagna, Parma, Ferrara, Mantova, Vicenza, Biella, Novara, Genova, Bergamo, Ravenna a zkrátkace celý průmyslový sever, který tvoří 90 % celé průmyslové produkce Itálie, nejméně však 50 % celého italského HDP (23 milionů obyvatel). Severní Itálie je jako mikro-makro region průmyslové vyspělosti posledních 60 let. Jedna z nevíce ekonomicky výkonných lokalit Evropy. Záměrně uvádíme destinace průmyslového severu. Další destinace pod Apeninami tvoří asi 20 % všech poptávek po dopravě z Itálie do České Republiky.

ITALSKÉ DOPRAVNÍ REGIONY SEVERU: 

Emilia-Romagna, Piemonte, Friuli Venezia Giulia, autonomní region Trento, Lombardia, Piemont, Veneto (Benátsko), Valle d’Aosta, Friuli Venezia Giulia.