Archive for Všechna témata

Vývoz do Itálie

Vážení obchodní kolegové,

ráda bych Vám nabídla spolupráci s naší firmou, která řeší přepravu:
1) zboží 
2) materiálu
3) vratných obalů… všeho druhu
KDE ? po celé ČR a EU
Nabízíme: 
1) profesionální týmovou a trvalou spolupráci
2) individuální přístup ke každé poptávce 
3) přátelskou komunikaci 
4) proaktivní přístup ke všem nadstandardním požadavkům
5) pravidelnou zpětnou vazbu o nakládce a vykládce zboží 
6) zajistíme připojištění převáženého zboží nad rámec naší pojistky dle požadavků klienta
V případě poptávky nás neváhejte kontaktovat, cenovou kalkulaci Vám vytvoříme obratem do několika minut pro srovnání.

Těšíme se na možnou spolupráci.

Poptávka po polském obchodním zástupci

Napsali – obdobně, jako poptávající po italském obchodním zástupci: “Dobrý den, Kontaktuji Vás s dotazem na službu pro naši společnost. Jednalo by se o vyhledání pracovní agentury v Polsku, která by nám vyhledala polského obchodního zástupce s IČO. Ten by následně za provizi zastupoval naši společnost. Je možné zajištění této služby z Vaší strany? Děkuji za odpověď a zůstávám s pozdravem a přáním hezkého dne.”

NADÁLE K VĚCI OBCHODNÍHO ZÁSTUPCE: 

Řidičské oprávnění by měl mít určitě, měl by fungovat na vlastní IČO. Jinak by měl zastupovat naší firmu v prodeji stínící techniky (markýzy, rolety, venkovní žaluzie, interiérové stínění, screenové rolety) a dále rolovací vrata, brány a rolovací mříže.

Jsme předními výrobci a zároveň prodejci a tento člověk by měl naše produkty nabízet montážním firmám a stavebním firmám.

Notář v Bibione – Rimini

Hledání notáře v Bibione – Rimini: Dobrý den, hledala jsem na Vás telefonické spojení. Potřebovala bych v Itálii v Bibione velmi rychle (zítra) zařídit podpis notářsky ověřený. Mohla bych se s Vámi telefonicky spojit, abych Vám mohla vysvětlit situaci.

Uplatnění předžalobní výzvy v Itálii

Předžalobní výzva v Itálii / dluhy, závazky, reklamace:

Např. ve věci reklamace, nebo-li nevyřešené reklamace v Itálii, je možno uplatnit předžalobní výzvu. Ta se uplaťňuje také v případě nehrazení závazků jakéhokoliv druhu a právníci a advokáti, mohou uplatňovat předžalobní výzvu.

SLOVNÍ ZÁSOBA K TÉMATU: 

Una minaccia di denuncia -předžalobní výzva
Denuncia – žaloba
Minaccia – také jinak výhružka (v širším slova smyslu)
Minacciare – vyhrožovat / hrozit

Česko-italská smlouva o provedení mediace

Účastníci jsou si vědomi toho, že mediace je dobrovolným procesem hledání dohody, která k jejich oboustranné spokojenosti řeší jejich vzájemné spory a obtížné záležitosti, zejména pak předmět sporu.

I partecipanti sono consapevoli del fatto che la mediazione è un processo volontario di ricerca di un accordo che risolva le loro controversie reciproche e le questioni difficili per la loro soddisfazione reciproca, in particolare l’oggetto della controversia.

Smlouva o obchodním zastoupení pro Itálii a provize

Smlouva o obchodním zastoupení pro Itálii:

4. PROVIZE

4.1. Obchodnímu zástupci vzniká právo na Provizi za činnost dle této Smlouvy za předpokladu, že pro Zastoupeného obstará příležitost, aby mohl Zastoupený se Zájemcem uzavřít Obchod. Pro vyloučení jakýchkoli pochybností se Smluvní strany dohodly, že za obstarání příležitosti k uzavření Obchodu je považováno doručení objednávky Zájemce na uzavření Obchodu Zastoupenému (dále jen „Objednávka“). Obchodnímu zástupci vzniká právo na Provizi za každé obstarání příležitosti k uzavření Obchodu, ke kterému došlo po dobu trvání smluvního vztahu založeného touto Smlouvou.