Archive for Všechna témata

Rezervace nemovitosti v Itálii

KLIENT: 

Chtěl bych Vás poprosit o překlad. Řeším nákup bytu v Milánu – již jsme si o tom psali. Vybral jsem si byt, ale čekali jsme na rozhodnutí zájemce, který si tuto nemovitost rezervoval před námi.
Nemovitost odmítli koupit, asi jim nevyhovovala dlouhá doba pro vystěhování stávající majitelky.

Urgoval jsem několikrát realitní kancelář, která nakonec poslala tuto nabídku k podpisu. Prosím o radu jak postupovat. Asi se musí tato nabídka přeložit, ověřit na ambasádě podepsat a odvést do Itálie.

Tlumočení Bergamo

KLIENT: 

našel jsem kontakt na Vás na internetu. Mám specifickou poptávku pro tlumočení z češtiny do angličtiny při obchodním jednání v italském Bergamu. Jde o italskou firmu, ale obchodní manager jedná v angličtině, jde o německého exportního managera. Další osoby jsou již italské národnosti s možností mluvit anglicky. My máme v teamu italsky výborně mluvícího kolegu, který bude také součástí jednání. Naopak moje angličtina je spíše technická a pro důležité jednání potřebuji anglickou podporu, pro přesný překlad.

Jednání by mělo proběhnout v únoru, ( není ještě přesně určený termín ) jde o cca 120minut, v oblasti Bergamo.

Jsou nějaké možnosti ? Případně za jakých podmínek, ohodnocení, cestovné, strava, ubytování, apod.

Děkuji Vám za veškeré možnosti, případné další nápady, jak na to ☺

Na co si dát pozor při nákupu nemovitosti v Itálii

Spíše nákup v blbé oblasti. Je to jako koupit nemovitost v Mikulášovicích na Šluknovsku před 10 roky. Dnes je ale situace jiná i v tomto regionu. Byty v ČR stojí peníze dnes všude.

No, na co si dát pozor? Na Italy… ale sever není jih a poskytne ty nejlepší lidi, věřím… Fakt zase takový expert nejsem. Můj web funguje posledních 10 let spíše jako podpora překladatelského business. Pokud budete potřebovat překlad se soudním ověřením, tak jsme k dispozici na 110 %.
Případně se mohu ještě optat příbuzných, ale takto všeobecně odpovědět neumím. Mám jen jednu známou makléřku, ale pracuje v Rimini. V Itálii opravdu musí jít nákup všech nemovitostí přes tento notářský monopol, takže zde je pravděpodobnost průšvihu minimální.
To, že vám byt vyfouknul někdo jiný, je spíše otázka business ale ten se dělá všude a zřejmě ani váš notář s tím nemohl nic udělat, když nebylo smluvně v daný moment nic ujednáno.
Získat Codice fiscale je banalita.

Poptávka doprava Itálie

POPTÁVKA:

Kontaktovali jste mě loni na jaře, nebo předloni na podzim a nabízela jste dopravu. Budu tu mít brzy možná obchody a doprava z Itálie se bude hodit – dodávková. Mimo jiné, nabízíte i s mrazákem? Jedná se skutečně o dodávkovou dopravu, nebo se pletu?


Na základě telefonického rozhovoru s Vámi zasíláme v příloze kontaktní údaje o naší dopravní firmě, která je zaměřena na přepravy mezi Českou republikou a
Itálií.

 

NABÍDKA PŘEPRAVNÍCH SLUŽEB

FIRMA JE ZAMĚŘENA NA PŘEPRAVY EXPRESNÍCH ZAKÁZEK, A TO PŘEDEVŠÍM MEZI ČESKOU REPUBLIKOU A ITÁLIÍ.

V oblasti nákladní dopravy pracuje již od roku 1991. VELIKOST ZÁSILEK: – maximální hmotnost do 1 400 kg, objem do 15 m2

– uskutečňujeme i přepravu zásilek kusových

DODACÍ LHŮTY: 1 – 3 dny od nakládky /podle aktuální včasné informace o možnosti vyzvednout připravenou nakládku/

CENY PŘEPRAVY: sjednávány individuálně před realizací jízdy V případě Vašeho zájmu kontaktujete nás, prosím, na telefonním čísle

+420 / 776 086 661,

které máme k dispozici denně po celých 24 hodin. V případě realizace přepravy Vás na tomto telefonním čísle můžeme rovněž průběžně informovat o aktuální situaci přepravy /o realizaci nakládky, jejím pohybu během přepravy i o přesném termínu vykládky/. Při použití internetu není zaručeno, že na požadavek zákazníka bude ihned zareagováno.


Naše firma se v posledních letech skutečně zabývá přepravami pomocí dodávkových automobilů /tzv. z domu – do domu/. Samozřejmě každý zákazník je pro nás vítaný. Podrobné údaje o naší firmě lze nalézt na našich webových stránkách www.obchoditalie.cz.

Realizujeme přepravy:

– kusové či paletové

– celovozové s maximální možností nakládky do hmotnosti 1.500kg, do objemu 15 – 17m3

/Dodávky vybavené chladícím ani mrazícím zařízením nemáme, naši zákazníci to v současné době nepožadují./

Registrace doplňku stravy v Itálii

KLIENT: 

Dobrý den,

prosím Vás, dokážete na ministerstvu zaregistrovat doplněk stravy, aby se mohl v Itálii prodávat?