Archive for Nemovitosti v Itálii

Ověření vlastníka nemovitosti v Itálii

Pro jednu brněnskou advokátní kancelář jsme minulý týden prováděli šetření ve věci ověření skutečného vlastníka nemovitosti uvedeného v předkupní smlouvě. Ověření trvalo ve spolupráci s naším italským kolegou cca 24 hodin.

Klient obdržel výpisy z katastru nemovitostí do svého PC v daném formátu. Podobných hledání jsme v jarním a letním kvartálu řešili celkem 6. Dokument obsahoval zákonnou složku pro uvádění údajů o vlastníkovi a všechny potřebné katastrální údaje a parametry.

Žádáte-li ověření vlastníka nemovitosti v Itálii, kontaktujte nás ZDE.

Fráze a obraty při nákupu nemovitosti v Itálii

Několik obratů se kterými se lze setkat při koupi nemovitosti v Itálii. Češi kupují nemovitosti v Itálii již celkem hojně. Není to, jako tomu bývalo, někdy před deseti roky, kdy vlastnit nemovitost v Itálii, bylo něco mimořádného.

Při koupi, tedy vlastně při převodu nemovitosti a pro vypracování kupní smlouvy, je nutno se rozhodně obrátit na notáře. Jedná se o zákonnou povinnost. Není tomu jako v ČR, kdy si lze podání do zápisu v katastru nemovitostí, vypracování kupní smlouvy, provést prakticky sám.

  • Notario – Notář
  • Kupní smlouva – Contratto di compravendita
  • Atto notarile – Právní úkon
  • Certificazione energetica – Energetický certifikát
  • Acquirente – Nabývající

Žádáte-li jednání ve věci nákupu nemovitosti, dohled, nebo kontaktování notáře v Itálii, kontaktujte nás ZDE.

Nákup reality v Itálii

DOTAZ KLIENTA: 

chtěl jsem Vás poprosit o radu ohledně nákupu reality (bytu) v Milánu – Itálie.
Naše rodina se věnuje krasobruslení a tak naše děti musí trénovat právě v Milánu v oblasti Assago. Začal jsem zjišťovat jaké jsou v této oblasti
možnosti a jak obchod s realitami v Italii funguje. Na internetu hledám vhodný byt v blízkosti zimního stadionu a tak mám představu co potřebuji.
Potřeboval bych najít spolehlivého notáře v oblasti Assago, kterého bych mohl oslovit při koupi bytu a ten by obchod bezpečně zařídil. Mám takovou zkušenost, že jsem si vybral byt, který byl momentálně v nabídce a oslovil jsem společnost Domus Global, která inzeruje kompletní servis při nákupu reality v Itálii. Bohužel Italská realitní kancelář dala přednost kupujícímu z Itálie. Proto si myslím, že kvalitní Italský notář je záruka bezpečného nákupu. Nemám ani bankovní účet a jak jsem četl ani Fiskální číslo a proto mám obavu, že než všechno toto zařídím vybraná nemovitost mi znovu uteče