Archive for Nemovitosti v Itálii

Ověření vlastníka nemovitosti v Itálii

Pro jednu brněnskou advokátní kancelář jsme minulý týden prováděli šetření ve věci ověření skutečného vlastníka nemovitosti uvedeného v předkupní smlouvě. Ověření trvalo ve spolupráci s naším italským kolegou cca 24 hodin.

Klient obdržel výpisy z katastru nemovitostí do svého PC v daném formátu. Podobných hledání jsme v jarním a letním kvartálu řešili celkem 6. Dokument obsahoval zákonnou složku pro uvádění údajů o vlastníkovi a všechny potřebné katastrální údaje a parametry.

🏰 Ověření vlastníka nemovitosti v Itálii: Jak zjistit, kdo je oprávněný majitel?

🏞️ Itálie, země bohatá na historii a malebná krajina, láká mnoho lidí, kteří hledají svůj vlastní kousek tohoto krásného místa. Pokud uvažujete o koupi nemovitosti v Itálii, je důležité si ověřit, kdo je skutečným vlastníkem, aby se váš sen o vlastnictví nezměnil v noční můru.

🔍 Důležitost ověření vlastnictví

Ověření vlastníka nemovitosti je klíčovým krokem před koupí nemovitosti v Itálii. Zjištění totožnosti vlastníka vám poskytne jistotu, že osoba nebo osoby, se kterými jednáte, mají skutečně právo disponovat nemovitostí a prodat ji. To vám také zajistí ochranu proti podvodným transakcím a nelegálním praktikám.

📝 Katastr nemovitostí v Itálii

Podobně jako v jiných zemích má Itálie svůj katastr nemovitostí, který uchovává veškeré záznamy o vlastnictví nemovitostí. Tento úřad poskytuje veřejný přístup k informacím o majitelích, hranicích a dalších důležitých údajích týkajících se nemovitostí. Pro získání informací o vlastníkovi můžete požádat o výpis z katastru.

🏢 Jak získat výpis z katastru nemovitostí?

Pro získání výpisu z katastru nemovitostí v Itálii budete potřebovat název nemovitosti nebo adresu. V některých případech může být užitečné znát také identifikační číslo nemovitosti. Požádání o výpis můžete podat na příslušném místním katastrálním úřadě. Výpis vám poskytne veškeré potřebné informace o nemovitosti a vlastníkovi.

💼 Profesionální podpora

Vzhledem k tomu, že ověření vlastnictví nemovitosti může být složitým a časově náročným procesem, můžete si vyhledat pomoc odborné agentury nebo právníka, kteří mají zkušenosti s tímto typem transakcí. Profesionálové vám mohou poskytnout cenné rady a zajistit, že všechny potřebné kroky budou provedeny správně a bez problémů.

🔒 Ochrana vaší investice

Ověření vlastníka nemovitosti je zásadním krokem k ochraně vaší investice do nemovitosti v Itálii. Předtím, než se rozhodnete koupit nemovitost, nezapomeňte vynaložit úsilí na zjištění pravdivých informací o vlastníkovi a jejich oprávnění prodeje.

🏡 Realizujte svůj sen s jistotou

S ověřením vlastnictví můžete realizovat svůj sen o vlastnictví nemovitosti v Itálii s větší jistotou. Vyhledejte profesionální pomoc a postupujte pečlivě a zodpovědně při nákupu nemovitosti, abyste si užili krásy italského venkova nebo historického města bez obav! 🏰🇮🇹🔍

Žádáte-li ověření vlastníka nemovitosti v Itálii, kontaktujte nás ZDE.

🏘️🇮🇹 Fráze a obraty při nákupu nemovitosti v Itálii: Klíčová slova pro úspěšný nákup domu 🗝️🏠💼

Několik obratů se kterými se lze setkat při koupi nemovitosti v Itálii. Češi kupují nemovitosti v Itálii již celkem hojně. Není to, jako tomu bývalo, někdy před deseti roky, kdy vlastnit nemovitost v Itálii, bylo něco mimořádného.

Při koupi, tedy vlastně při převodu nemovitosti a pro vypracování kupní smlouvy, je nutno se rozhodně obrátit na notáře. Jedná se o zákonnou povinnost. Není tomu jako v ČR, kdy si lze podání do zápisu v katastru nemovitostí, vypracování kupní smlouvy, provést prakticky sám.

  • Notario – Notář
  • Kupní smlouva – Contratto di compravendita
  • Atto notarile – Právní úkon
  • Certificazione energetica – Energetický certifikát
  • Acquirente – Nabývající

Když přicházíte na italský trh nemovitostí a plánujete nákup domu, je důležité naučit se několik frází a obratů v italštině, které vám pomohou efektivně komunikovat s realitními makléři a majiteli nemovitostí. V tomto článku vám představíme klíčová slova a fráze, které vám usnadní proces nákupu nemovitosti v Itálii.

1️⃣ “Cerco una casa da comprare” – Hledám dům na prodej. 2️⃣ “Quanto costa questa casa?” – Kolik stojí tento dům? 3️⃣ “Quali sono le spese condominiali?” – Jaké jsou náklady na služby ve společenství vlastníků? 4️⃣ “Mi piacerebbe vedere l’interno della casa” – Rád(a) bych viděl(a) interiér domu. 5️⃣ “La casa ha bisogno di lavori di ristrutturazione?” – Potřebuje dům rekonstrukci? 6️⃣ “Qual è la superficie della casa?” – Jaká je velikost domu? 7️⃣ “Ci sono servizi pubblici nelle vicinanze?” – Jsou ve blízkosti domu veřejné služby? 8️⃣ “Quali sono le condizioni della struttura?” – Jaký je stav konstrukce domu? 9️⃣ “È possibile vedere la documentazione legale della casa?” – Je možné vidět právní dokumentaci domu? 🔟 “È previsto un deposito cauzionale per il contratto?” – Je požadována záloha na smlouvu? 1️⃣1️⃣ “Quali sono i termini di pagamento?” – Jaké jsou platební podmínky? 1️⃣2️⃣ “Quando posso entrare in possesso della casa?” – Kdy mohu převzít vlastnictví domu? 1️⃣3️⃣ “Potrei avere ulteriori informazioni sulla zona circostante?” – Můžete mi poskytnout další informace o okolí? 1️⃣4️⃣ “Ho bisogno di un consulente immobiliare” – Potřebuji realitního zprostředkovatele.

Důležité je, aby jste se při nákupu nemovitosti cítili jistě a měli možnost komunikovat ve svém mateřském jazyce nebo alespoň v základní italštině. Učení těchto frází a obratů vám umožní jednat a získat klíčové informace o nemovitostech, které vás zajímají. Pokud se necítíte dostatečně jistí, obratit se na odborného tlumočníka nebo realitního agenta, který vám pomůže při procesu nákupu nemovitosti a zajistí, aby komunikace probíhala hladce.

Žádáte-li jednání ve věci nákupu nemovitosti, dohled, nebo kontaktování notáře v Itálii, kontaktujte nás ZDE.

Nákup reality v Itálii

DOTAZ KLIENTA: 

chtěl jsem Vás poprosit o radu ohledně nákupu reality (bytu) v Milánu – Itálie.
Naše rodina se věnuje krasobruslení a tak naše děti musí trénovat právě v Milánu v oblasti Assago. Začal jsem zjišťovat jaké jsou v této oblasti
možnosti a jak obchod s realitami v Italii funguje. Na internetu hledám vhodný byt v blízkosti zimního stadionu a tak mám představu co potřebuji.
Potřeboval bych najít spolehlivého notáře v oblasti Assago, kterého bych mohl oslovit při koupi bytu a ten by obchod bezpečně zařídil. Mám takovou zkušenost, že jsem si vybral byt, který byl momentálně v nabídce a oslovil jsem společnost Domus Global, která inzeruje kompletní servis při nákupu reality v Itálii. Bohužel Italská realitní kancelář dala přednost kupujícímu z Itálie. Proto si myslím, že kvalitní Italský notář je záruka bezpečného nákupu. Nemám ani bankovní účet a jak jsem četl ani Fiskální číslo a proto mám obavu, že než všechno toto zařídím vybraná nemovitost mi znovu uteče