Warning: Use of undefined constant ĹWP_MEMORY_LIMITĺ - assumed 'ĹWP_MEMORY_LIMITĺ' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/19634/virtual/www/domains/obchoditalie.cz/wp-config.php on line 83

Warning: Use of undefined constant ĺ128Mĺ - assumed 'ĺ128Mĺ' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/19634/virtual/www/domains/obchoditalie.cz/wp-config.php on line 83
It├ílie - Italsk├í vyhled├ívac├ş a zprost┼Öedkovac├ş slu┼żba

Itálie

Mal├ę pov├şd├ín├ş o It├ílii v prov├ízan├Żch souvislostech. Mal├í inspirace mo┼żnost├ş a n├ípad┼».

Geografie

It├ílie je zem├ş, o jej├şm┼ż historick├ęm, kulturn├şm a jin├ęm v├Żznamu nen├ş t┼Öeba jakkoliv hovo┼Öit. Je zem├ş s p┼Öibli┼żn─Ť 58 miliony obyvateli a je rozd─Ťlena do 20 spr├ívn├şch celk┼», kter├ę zn├íme z r┼»zn├Żch okolnost├ş nap┼Ö├şklad jako: Lazio (fotbal), Alto-Adige (ly┼żov├ín├ş), Toscana, nebo-li Tosk├ínsko (renesance, Florencie, olivy, mo┼Öe…), a tak bych mohl pokra─Źovat.

Kultura

Ostatn├şch m├ęn─Ť zn├ím├Żch okolnost├ş, pro─Ź je It├ílie pro ─îesko tolik v├Żznamn├í a jak moc je s n├şm historicky, obchodn─Ť, kulturn─Ť spjata by byl nem├ęn─Ť hojn├Ż a mo┼żn├í je┼ít─Ť zaj├şmav─Ťj┼í├ş v├Ż─Źet. Tento je ale zn├ím jen n─Ťkolika m├ílo zasv─Ťcen├Żm a vn├şmav├Żm lidem, mezi kter├ę pravd─Ťpodobn─Ť pat┼Ö├şte.

Lid├ę tady i tam

Mo┼żn├í tak├ę pat┼Ö├şte mezi lidi, jejich┼ż obchodn├ş duch a schopnost vid─Ťt obchodn├ş ┼íance a p┼Ö├şle┼żitosti mezi dv─Ťma zem─Ťmi s rozd├şlnou kulturn├ş z├íkladnou je natolik d┼»vtipn├Ż, ┼że m─Ť nap┼Ö├şklad v tomto zcela jist─Ť trumfnete, a m├íte n├ípady a zku┼íenosti, kter├ę v├ís ─Źin├ş jedine─Źn├Żmi a kter├Żch jste si pevn─Ť v─Ťdomi.

It├ílie je kr├ísnou zem├ş a jazyk, kter├Żm se v n├ş hovo┼Ö├ş, je jazykem jedn├ę nejzvukomalebn─Ťj┼í├ş rodiny na sv─Ťt─Ť. Tak jako se lid├ę potk├ívaj├ş navz├íjem, potk├ívaj├ş se i dv─Ť rozd├şln├ę kultury. N─Ťco v├ís oslovilo, co jste vid─Ťli, ─Źi zaslechli, a bylo tomu pr├ív─Ť v It├ílii, kde mimo jazyka existuj├ş siln├ę i v┼»n─Ť, dojmy, kultura a charakter┬álid├ş. Tyto entity se m─Ťn├ş a vln├ş od severu k jihu a form├íln├ş ital┼ítina, m├ím na mysli jej├ş ├║┼Öedn├ş ur─Źen├ş, je jen slab├Żm odvarem z minulosti, kter├í na n├ís st├íle m┼»┼że pr├ív─Ť v podob─Ť dialekt┼», m─Ťn├şc├şch se od kraje ke kraji, d├Żchnout.

Je┼ít─Ť It├ílie!

Kdy┼ż se ┼Öekne It├ílie, ka┼żd├ęmu se vybav├ş mo┼żn├í jin├Ż obraz, nebo se vybav├ş obraz┼» v├şce, a n─Ťkdo dokonce ji┼ż It├ílii zn├í natolik dob┼Öe, ┼że se mu v hlav─Ť zrodil n─Ťjak├Ż n├ípad a idea ─Źasem se tam t┼Öeba i usadit, ─Źi n─Ťco vybudovat. To je d┼»vod, kter├Ż v├ís p┼Öivedl a┼ż sem. Budu v├ím r├íd n├ípomocen s realizac├ş jak├ęhokoliv obchodn├şho n├ípadu.

Statistick├ę zaj├şmavosti z It├ílie a ze sv─Ťta:┬á

  • Rozloha It├ílie – 310 000 km2 Po─Źet obyvatel It├ílie – 59 mil
  • Rozloha ─îR – 83 000 km2 Po─Źet obyvatel ─îR – 10,5 mil
  • Pr┼»m─Ťrn├í hustota os├şdlen├ş v It├ílii je vy┼í┼í├ş, ne┼ż hustota os├şdlen├ş v ─î├şn─Ť