Itálie

Malé povídání o Itálii v provázaných souvislostech. Malá inspirace možností a nápadů.

Geografie

Itálie je zemí, o jejímž historickém, kulturním a jiném významu není třeba jakkoliv hovořit. Je zemí s přibližně 58 miliony obyvateli a je rozdělena do 20 správních celků, které známe z různých okolností například jako: Lazio (fotbal), Alto-Adige (lyžování), Toscana, nebo-li Toskánsko (renesance, Florencie, olivy, moře…), a tak bych mohl pokračovat.

Kultura

Ostatních méně známých okolností, proč je Itálie pro Česko tolik významná a jak moc je s ním historicky, obchodně, kulturně spjata by byl neméně hojný a možná ještě zajímavější výčet. Tento je ale znám jen několika málo zasvěceným a vnímavým lidem, mezi které pravděpodobně patříte.

Lidé tady i tam

Možná také patříte mezi lidi, jejichž obchodní duch a schopnost vidět obchodní šance a příležitosti mezi dvěma zeměmi s rozdílnou kulturní základnou je natolik důvtipný, že mě například v tomto zcela jistě trumfnete, a máte nápady a zkušenosti, které vás činí jedinečnými a kterých jste si pevně vědomi.

Itálie je krásnou zemí a jazyk, kterým se v ní hovoří, je jazykem jedné nejzvukomalebnější rodiny na světě. Tak jako se lidé potkávají navzájem, potkávají se i dvě rozdílné kultury. Něco vás oslovilo, co jste viděli, či zaslechli, a bylo tomu právě v Itálii, kde mimo jazyka existují silné i vůně, dojmy, kultura a charakter lidí. Tyto entity se mění a vlní od severu k jihu a formální italština, mám na mysli její úřední určení, je jen slabým odvarem z minulosti, která na nás stále může právě v podobě dialektů, měnících se od kraje ke kraji, dýchnout.

Ještě Itálie!

Když se řekne Itálie, každému se vybaví možná jiný obraz, nebo se vybaví obrazů více, a někdo dokonce již Itálii zná natolik dobře, že se mu v hlavě zrodil nějaký nápad a idea časem se tam třeba i usadit, či něco vybudovat. To je důvod, který vás přivedl až sem. Budu vám rád nápomocen s realizací jakéhokoliv obchodního nápadu.

Statistické zajímavosti z Itálie a ze světa: 
  • Rozloha Itálie – 310 000 km2 Počet obyvatel Itálie – 59 mil
  • Rozloha ČR – 83 000 km2 Počet obyvatel ČR – 10,5 mil
  • Rozloha Veneta – 18 345 km² (cca 23 % rozlohy ČR) / počet obyvatel 4 869 830
  • Rozloha Lombardie 23 863,7 (cca 22,5 % rozlohy ČR) / ale stejný počet obyvatel (10 002 615) !! tj. 4 x vyšší hustota zalidnění, než v ČR a
  • Průměrná hustota osídlení v Itálii je vyšší, než hustota osídlení v Číně