Warning: Use of undefined constant WP_MEMORY_LIMIT - assumed 'WP_MEMORY_LIMIT' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/19634/virtual/www/domains/obchoditalie.cz/wp-config.php on line 83

Warning: Use of undefined constant 128M - assumed '128M' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/19634/virtual/www/domains/obchoditalie.cz/wp-config.php on line 83
Všechna témata Archivy - Italská vyhledávací a zprostředkovací služba

Archive for Všechna témata

Zajištění italského zboží pro české e-shopy

Zjištění a zjištění italských dodavatelů/výrobců pro české E-shopy formou vyhledání dodavatele na území Itálie. Nastavení smluvních dohod mezi dodavatelem a objednavatelem/odběratelem dle platných zákonů a smluv.

  • Zjištění kvality zboží formou vzorků/zkušebních dodávek apod.
  • Komunikace s italským partnerem skrze prostředníka v italském jazyce

Při realizaci obchodního nápadu, nebo zřízení e-shopu se vychází z požadavků českého subjektu na kvalitu, typ zboží, množství, cenu apod. Ta je posléze dodržována při výběru partnera/dodavatele italského zboží v rozsáhlejším průzkumu/nebo průzkumu cíleném (je-li dodavatel, nebo jejich okruh znám).

Český odběratel zboží pro e-shopy je obeznámen se všemi okolnostmi, které italský partner deklaruje. Je upozorněn na možná rizika, nejasnosti, popřípadě je mu doporučeno jiných variant. Jsme zkušenými researchery italského zboží a firem. Obraťte se na nás v případě potřeby zajištění zboží pro váš E-shop, firmu.

Kontakty na nás jsou kompletně ZDE.

Italové rozjíždějí E-shopové aktivity v ČR, tak proč ne my v Itálii?

E-shop a aktivita s ním spojená je věc, kterou netřeba již jakkoliv popisovat. Pro italského klienta byl přeložen unikátní E-shop věnovaný prodeji motocyklových přileb. Italský klient se obrátil na českou překladatelskou firmu, aby pro něj českou verzi připravila tak, aby plně odpovídala verzi italské a anglické. To co zákazníkovi můžeme doporučit je neotálet a uvědomit si jeden základní a nezměnitelný fakt:

Překlad italského E-shopu z italského do češtiny.

Překlad italského E-shopu z italského do češtiny.

  • počet obyvatel Itálie = 60.000.000
  • počet obyvatel ČR = 10.000.000

Dle této statistiky si lze odvodit i počet uživatelů a nakupujících na internetu, ten bude logicky nejméně šestkrát vyšší. Je to jen otázka internetové gramotnosti Italů, která, myslím, výrazně odlišná od té české nebude, takže se klidně k takto vysokému násobku můžeme blížit.

Překlad E-shopu z italštiny

Jednalo se tedy o překladatelský úkon a práci pro překladatele. Celý E-shop čítal několik stran překladu a ty se budou neustále, s vývojem zboží, doplňovat. Překlad E-shopu z italského jazyka vyhotovila sekce Akademických překladatelů v čele se Stanislavem Moudrým. Doporučení To co firmám doporučíme je určitě začít s italskou verzí svých webových stránek, dříve, než toto učiní ostatní. Náskok v linkbuildingu hraje v internetovém obchodování velikou roli.

Žádáte-li překlad webových stránek do italštiny, kontaktujte nás např. ZDE.

Předběžný průzkum je lepší, než zmařená cesta

Před neuváženou cestou, nebo zkrátka cestou bez informací, je lépe se raději informovat u kompetentních osob/firem. Skrze E-mailovou a telefonickou komunikaci lze dnes zjistit mnoho okolností a ty které se přímo zjistit nedají, se dají odvodit logickou/statistickou cestou.

Před obchodní cestou do Itálie doporučujeme – těm subjektům, které ještě nemají mnoho zkušeností, nebo je pro ně styk s Itálií premiérovou záležitostí – ověřit veškeré informace předem z raději dvou nezávislých zdrojů, nežli posléze vynaložit zbytečné náklady, nebo náklady nadbytečné.

Všem nákladům může totiž předejít velmi jednoduchý průzkum trhu, základní průzkum, který ověří domnívané okolnosti.

Žádáte-li takový, nebo jiný průzkum italského trhu, kontaktujte nás ZDE.

Jsme toho názoru, že zvítězit má ten nejlepší

Každou firmu tvoří lidé a dle kvality lidí vzniká i obsah dané firmy a kvalita její činnosti. Na trhu vznikají stále nové a nové společnosti. Je to proto, že si během života každý z nás uvědomí, že není cesty zpět a že změna je život. Člověk získá nějaké zkušenosti a rozhodne se pro vlastní business.

Našimi nejčastějšími partnery bývají mladé progresivní firmy, které se nebojí trochu riskovat a chtějí si zkusit nové věci. Nedávno jsme řešili případ nově vznikající firmy v ČR. Resp. na začátku byl nápad svého tvůrce založit firmu s daným artiklem a informace, že na daný artikl jsou Italové špičkou ve svém oboru.

Na řadu přišel tedy Obchod Itálie a jasný požadavek: najít několik hlavních výrobců, vyžádat si materiály a začít jednat. To se povedlo v relativně krátkém čase a brzy se již jelo do Itálie na konkrétní obchodní jednání. V Itálii jsme s klientem strávili 4 dny a ten si nakonec gratuloval se svým novým obchodním partnerem k uzavření nového obchodu.

Žádáte-li naší asistenci při rozjezdu nového podnikání s návazností na italský trh, kontaktujte nás přímo ZDE.

Pokuta v Itálii

Klient se na nás před dvěma týdny obrátil s řešením záležitosti týkající se poplatku a pokuty na italských dálnicích. Předložil patřičné doklady a žádal vysvětlení. Bylo mu podáno a dána doporučení pro nejlepší postup tak, aby se vyhnul právním sankcím.

Žádáte-li zastupování v Itálii i v méně příjemných záležitostech, kontaktujte nás ZDE.

Zjištění italského výrobce plynového kohoutu

Minulý týden se na nás obrátila česká firma a požadovala velmi spefický úkon: zjištění výrobce plynového kohoutu na základě vytlačeného loga na výrobku. Neřekli jsme ne, a brzy s pustili do práce.

K dispozici jsme sice měli pouhou fotografii, ale a 4 dny tu byl výsledek. Měli jsme italského výrobce a samozřejmě všechny údaje, které zákazník mohl potřebovat a nejen to. Dokázali jsme dodat ceny, konkurenční firmy, některé české odběratele, partnery apod.

Tyto jsme předali českému zákazníkovi a čekáme nadále, co od nás bude požadovat. Jsme plně k dispozici pro další obchodování na trhu s informacemi o italských firmách.

Žádáte-li jakékoliv informace o italských výrobcích, kontaktujte nás ZDE.

Zjištění italského výrobce na základě obrázku.

Zjištění italského výrobce na základě obrázku.