Archive for Články našich partnerů

Prověření obchodního partnera Itálie / Lucembursko

Dovoluji si Vás touto cestou požádat o pomoc ohledně vyhledání dat našeho potencionálního obchodního partnera, který působí dost neseriózně.

🇮🇹🕵️‍♂️ Ital působí neseriózně !!! 🇮🇹🔍

✉️ Momentálně se nám rýsuje uzavření určitého obchodu za cca půl miliardy Eur s jednou Lucemburskou společností (dle všeho je to takový italský obchodní cestující), jejíž jednatel dříve podnikal ca. 50 let v Itálii a před ca. x-ti lety si založil společnost se stejným zaměřením ve Lucembursku – takže takový italský obchodní cestující. 🛤️🛢️

❓ Chtěl jsem se Vás dotázat, zda je možné dle názvu této Lucemburské společnosti a dle jména jednatele společnosti dohledat jeho podnikatelskou historii v celé Itálii? Nemám datum narození ani daňové číslo – jsem prostě v koncích. 🕵️‍♂️🔍🇮🇹

Situace se může zdát komplikovaná, ale existují způsoby, jak zjistit více informací o podnikatelské historii osoby a společnosti. Spoléhání se na relevantní údaje a zdroje může pomoci lépe porozumět, s kým budete spolupracovat. 💼📊

Neověřené informace, ověříme

Bohužel máme nyní zatím neověřené informace, že dotyčný jednatel měl v Itálii dříve určité problémy a proto musel “přestěhovat” své podnikání do Lucemburska (hrad Viaden) a my do toho dáváme tolik peněz, tolik tvrdě vydělaných českých penízů.

Nedej bože, přijít o peníze !

Prosím Vás pochopte (a modlím se u toho k bohu), že bychom neradi udělali chybný krok a uzavřeli obchodní transakci s nedůvěryhodným obchodním partnerem, tu Italem, tu Lucemburčanem a příště třeba podvodným Pražanem !

Předem děkuji za Vaše odpovědi, zda je možné zjistit výše uvedené a také se Vás dovoluji dotázat, jaká by byla Vaše cenová nabídka za tyto služby – za tyto prostinké primitivní obchodní rejstříky (alespoň ty proboha – vždyť stojí jen 10 Eur, prý !).

Kecy v kleci

Lucemburská společnost: CSGama, jednatelka: paní SGama, jednatel: pan AMAnte, adresa: Lucembursko. Další zainteresovaní příbuzní (bratranec Marcello – z 6. sicilského pokolení, vdova Luisa, po kmetovi původního tvrdého jádra sicilského klanu… )

Rozvětvené italské rodinné vazby


Někde jsem dokonce četl (už to nemohu znovu najít), že paní jednatelka CSGama má ve společnosti většinu, přitom paní jednatelka není absolutně obchodně činná – prý se válí jen na Ibize. Druhý jednatel této švýcarské společnosti pan AMAnte, také dříve dlouhodobě pracoval u svého bratrance AMAnte v italské společnosti IG SRL.

Tato italská společnost CIG SRL, by nyní měla údajně patřit synovi pana RC kterým je LC, ale to bohužel nevíme zcela jistě. Jedná se nám nyní hlavně o prověření historie podnikání pana AMAnte v Itálii, zda tam dříve nedošlo k nějakému “problému”, ať už v průběhu jeho aktivit v italské společnosti CIG SRL nebo případně v jiných společnostech.


Výše uvedené informace mám samozřejmě pouze z doslechu od známých z branže, kteří dokonce tvrdí, že pan AMAnte má zakázané podnikání v Itálii, proto si Vás dovoluji laskavě požádat o prověření výše uvedeného – je to prostě dost dobře možná i podnikatel, jako u nás slavný pražský bazarák, něco jako ten ze seriálu Bazar Vatikán. Možná došlo pouze k určitému “informačnímu šumu” od kolegů a dotyčný bude nakonec seriózním obchodním partnerem. Předem Vám děkuji za jakékoliv informace ohledně tohoto případu.

Cena v Itálii, kterou hradíte nám

Bez datumu a místa narození, postupným zjištěním z 1. databáze:

1) Výpis ¨subjektu z obchodního rejstříku…………………………….150,- EUR2) – ve kterých italských společnostech figuruje, figuroval daný subjekt

2) Předchozí obchodní činnost, závazky………………..180,- EUR3)

3) Prověření dané osoby (kdy už z 1. a návazně z 2. části známe místo a datum narození), výpis z katastru……………….220,- EUR + výdaje (všeobecný náhled na celou Itálii stojí 35 Eur a budeme mít informaci, v kterých okresech vlastní daný subjekt nemovitosti (Itálie má cca 100 okresů) + potom, když klient požaduje detailnější výpis z daných okresů  počítáme 15 – 20 euro na poplatcích katastru za jednotlivý italský okres = to je předpoklad, tady se držíme skutečné ceny poplatků).

V rámci těch 200 + poplatky Euro vytáhneme všeobecný náhled + 3 okresy detailnějšího rozpisu (výši poplatků přeúčtujeme klientovi). Pokud by se nemovitost nacházela ve 20 okresech, vyúčtujeme za každý další okres 5 Eur.

Ako urobiť nákup z UK ľahko a bez starostí

Spojené kráľovstvo je ešte stále súčasťou Európskej únie, a preto sú nákupy pre občanov ostatných členských štátov ešte stále celkom jednoduché. Čo musíte všetko urobiť, aby bol nakúp z UK bez problémov?

Vyberte si správny eshop a urobte nákup v UK

Aj v Británii sa online nákupy tešia veľkej obľube. Eshopov je preto u nich viac ako dosť a predbiehajú sa v tom, kde bude lepšia ponuka. Niektoré majú ale dosť prísne podmienky nákupu a tovar do zahraničia neposielajú alebo neakceptujú kartu, ktorá je iná ako vydaná v Británii. Tak sa môže stať, že k niektorým produktom sa nedostanete. Preto je veľmi dôležité zistiť v obchodných podmienkach, či sa k vám vaša objednávka vôbec dostane.

Ako je to s DPH a clom

Pri nákupe cez internet z inej krajiny Európskej únie,  ktorý chcete doručiť domov na Slovensko, sa môžu uplatňovať určité osobitné pravidlá. Ak spoločnosť, od ktorej nakupujete, predáva tovar nad určitú hodnotu vo vašej krajine, nemôže účtovať DPH vo svojej krajine. V takom prípade musí účtovať DPH v krajine doručenia tovaru. Tovar z iných krajín EÚ si môžete  dať doviezť domov bez toho, aby ste zaň museli platiť clo. Ak je Británia súčasťou Európskej únie, tak nákup z UK je stále ľahký.

Pomôžu vám

Ako sme už spomenuli, niektoré eshopy v UK neposielajú tovar mimo svojho územia. Aj preto vznikli stránky, ktoré vám s týmto nákupom pomôžu. Neviete si pomôcť? Nevadí! Maťko a Kubko sa postarajú o to, aby šlo všetko hladko a rýchlo. Funguje to veľmi jednoducho – nakúpený tovar si necháte zaslať na ich adresu v Anglicku. Prevezmú ho za vás a doručia vám ho na Slovensko.  Aké kroky vás čakajú? Zakúpte si tovar v akomkoľvek britskom eshope. Zaplaťte ho kreditnou alebo debetnou kartou, metódou PayPal alebo prevodom na účet. Adresu uvediete tú, kde sídli ich sklad v Anglicku. Maťko a Kubko tovar prevezmú a dovezú vám ho rovno domov. Nie je to super?

 

Bialetti: Bankrot ikonické italské Moka konvičky

Klasická kávová Moka konvička může zmizet z prodejen. Historická společnost Bialetti, která vynalezla moka konvice ve 30. letech varuje, před hrozícím bankrotem. Od třicátých let minulého století byl bublající zvuk a silný nápoj z Moka součást ranního rituálu v několika domácností po celém světě. Nyní hrozí, že ikona italského designu může zmizet, z důvodu obtížné ekonomiky a tvrdé konkurenci kaváren.

Bialetti požádal o ochranu podle italských zákonů o bankrotu a doufá, že výroba moka konviček přežije. Za hlavní faktor klesajícího podílu na trhu se považuje konkurence rychlejších a moderních výrobkům, například kávovar na kapsle.

Jedinečný design moka konvice, který tlačí vroucí vodu pod tlakem mleté kávy, byl patentován v roce 1933, v době, kdy byla italská ekonomika ve velmi špatném stavu. Od té doby bylo vyrobeno více než 105 milionů konviček.

Zatímco design od té doby zkopírovali jiné značky, původní design z roku 1933 zůstává mezi milovníky kávy a designu stále oblíbeným.

Konvičky jsou dokonce považovány za ikonický objekt “Made in Italy” a jsou vystaveny v London Science Museum a Museum of Modern Art v New Yorku.