Archive for Hledání nemovitostí

Ověření vlastníka nemovitosti v Itálii

Pro jednu brněnskou advokátní kancelář jsme minulý týden prováděli šetření ve věci ověření skutečného vlastníka nemovitosti uvedeného v předkupní smlouvě. Ověření trvalo ve spolupráci s naším italským kolegou cca 24 hodin.

Klient obdržel výpisy z katastru nemovitostí do svého PC v daném formátu. Podobných hledání jsme v jarním a letním kvartálu řešili celkem 6. Dokument obsahoval zákonnou složku pro uvádění údajů o vlastníkovi a všechny potřebné katastrální údaje a parametry.

Žádáte-li ověření vlastníka nemovitosti v Itálii, kontaktujte nás ZDE.

Vyhledání nemovitosti na území Itálie

Vyhledáme nemovitost českého vlastníka na území Itálie. Takové šetření si vyžaduje specifický postup, neboť není zvykem a ani možné v Itálii nahlížet do katastru nemovitostí zcela volně jako je tomu u nás. Vyhledávání provádíme na základě osobních údajů vlastníkova. Vyhledáváme pozemky, domy, byty. Postup je tedy takový, že lze zjistit, dle názvu subjektu (datumu narození, IČ apod.) veškeré nemovité majetky na území Itálie, jakými jsou stavby, jednotku, parcely. Též pro případné další legální postupy, zajistíme-provedeme soudně ověřený překlad z/do italského jazyka a dodáme do celé ČR a Slovenské republiky (překlad z/do italštiny a slovenštiny).

Italský katastr nemovitostí ovládáme do nejmenšího detailu

Z italského katastru pořídíme veškeré základní anebo také detailní informace o daných nemovitostech. Základní informace obsahují základní údaje, jako číslo parcely, název vlastníka – v pokročilém módu můžeme rozkrýt složitější vlastnické struktury, břemena / pořídit další seznam nemovitostí daného subjektu v celé Itálii. Můžeme subjektivně i objektivně zjistit / sdělit jejich hodnotu – nebo součet jejich hodnot. Můžeme sdělit cenu dle oficiálních statistik, ale také provést náš odhad či odhad znalcem.

Rychlost práce s katastrem a další údaje

Údaje z italského katastru zajistíme do 24 hodin od prvotní žádosti. V návaznosti na katastr, také můžeme pořídit (v případě vlastnění nemovitosti – pozemku) italskou právnickou osobou, také opět informace o takové firmě, tj. vlastníkovi, jeho struktuře, výši základního kapitálu, účetní závěrku, dluhy apod.

Academical Team s.r.o.
Náměstí Přátelství 1518/2
102 00, Praha – Hostivař
IČ: 05273919
Č. ú.: 2701036865 / 2010

Adresa 1: teamprekladatelu@gmail.com
Adresa 2: info@obchoditalie.cz

Mluvíme česky, italsky, anglicky

Cena vyhledání nemovitosti v Itálii

Žádáte-li vyhledání nemovitosti českého vlastníka na území Itálie, kontaktujte nás ZDE.

Ricerca di case in Repubblica ceca

Servizio complesso di una ricerca in tutte le databasi disponibili per la Repubblica ceca. Ricerca nelle databasi, che sono fatte il lingua ceca → consegna dei report in lingua italiana.

Repubblica ceca.

Repubblica ceca.

Possiblita´ di svolgere la corrispondetente trattativa dalla A alla Z per ottenere una proprieta´ in RC, case, terreni, fabbricati per svolgere attivita´. Siamo disponibili per ogni ente intressata a un servizio di informazioni valide in base alla domanda. Parliamo il ceco, l´inglese e l´italiano.

Per contattarci – cliccate cortesamente QUI.

Cena nemovitostí v Itálii je nebývale dole/šance pro nakupujího

Cena nemovitostí v Pádské nížině i ve slunných letoviscích se zdá být tak dole, že to snad není ani možné. V Janově je například možno pořídit garsonku již za 30 tisíc euro. V severním Piemontu za stejnou cenu celé domy.

Letecký pohled na Janov. Vyhledávání nemovitostí na území Itálie.

Letecký pohled na Janov. Vyhledávání nemovitostí na území Itálie.

Razantní pokles cen o mnoho dolů. Registrujeme slevy jednotlivých nemovitostí až o 50 % směrem dolů. Žádáte-li nákup pozemku, domu, bytu kdekoliv v Itálii, není lepší možnosti, než to provést nyní – samozřejmě za předpokladu, že máte peníze navíc.

Ale ani hypotéka či úvěr nemusí být špatným řešením. Únik v podobě dlouhodobého či střednědobého pobytu v Itálii se tak může stát blízkou realitou.

Žádáte-li jakoukoliv službu v podobě vyhledání vhodné nemovitosti v Itálii, nebo jednání vaším jménem – bez účasti realitní kanceláře – optikou nezávislého researchera, pravděpodobně vám budeme schopni vyhovět.

Pakliže jste si již nějakou nemovitost v Itálii na internetu vyhlídli, vstupte s námi v kontakt stejným způsobem ZDE.

Placení daní v Itálii

Daň z nemovitosti se v Itálii platí na obecním / městském úřadě, dle místní příslušnosti. Pro ty, kteří mají v Itálii trvalou adresu, je lepší ji z důvodu daní mít. Jako rezident, totiž ušetříte na dani z nemovitosti značná Eura. Pro malý byt v obci je příkladem rozdíl mezi 200 a 50 Eur na nemovitost jako rezident či nerezident. Nicméně, rezidentura je v Itálii oficiální kontrolována. Zkontroluje-li vás opakovaně Vigile, že na adrese nejste a vy tam opravdu nejste, šoupnout vás zrušením rezidentury do nerezidentů a platíte opět 200 Euro nebo více – dle metráže a dalších okolností. Jak kontrola rezidentury vypadá v praxi: liší se dle lokality.