🏘️🇮🇹 Fráze a obraty při nákupu nemovitosti v Itálii: Klíčová slova pro úspěšný nákup domu 🗝️🏠💼

Několik obratů se kterými se lze setkat při koupi nemovitosti v Itálii. Češi kupují nemovitosti v Itálii již celkem hojně. Není to, jako tomu bývalo, někdy před deseti roky, kdy vlastnit nemovitost v Itálii, bylo něco mimořádného.

Při koupi, tedy vlastně při převodu nemovitosti a pro vypracování kupní smlouvy, je nutno se rozhodně obrátit na notáře. Jedná se o zákonnou povinnost. Není tomu jako v ČR, kdy si lze podání do zápisu v katastru nemovitostí, vypracování kupní smlouvy, provést prakticky sám.

  • Notario – Notář
  • Kupní smlouva – Contratto di compravendita
  • Atto notarile – Právní úkon
  • Certificazione energetica – Energetický certifikát
  • Acquirente – Nabývající

Když přicházíte na italský trh nemovitostí a plánujete nákup domu, je důležité naučit se několik frází a obratů v italštině, které vám pomohou efektivně komunikovat s realitními makléři a majiteli nemovitostí. V tomto článku vám představíme klíčová slova a fráze, které vám usnadní proces nákupu nemovitosti v Itálii.

1️⃣ “Cerco una casa da comprare” – Hledám dům na prodej. 2️⃣ “Quanto costa questa casa?” – Kolik stojí tento dům? 3️⃣ “Quali sono le spese condominiali?” – Jaké jsou náklady na služby ve společenství vlastníků? 4️⃣ “Mi piacerebbe vedere l’interno della casa” – Rád(a) bych viděl(a) interiér domu. 5️⃣ “La casa ha bisogno di lavori di ristrutturazione?” – Potřebuje dům rekonstrukci? 6️⃣ “Qual è la superficie della casa?” – Jaká je velikost domu? 7️⃣ “Ci sono servizi pubblici nelle vicinanze?” – Jsou ve blízkosti domu veřejné služby? 8️⃣ “Quali sono le condizioni della struttura?” – Jaký je stav konstrukce domu? 9️⃣ “È possibile vedere la documentazione legale della casa?” – Je možné vidět právní dokumentaci domu? 🔟 “È previsto un deposito cauzionale per il contratto?” – Je požadována záloha na smlouvu? 1️⃣1️⃣ “Quali sono i termini di pagamento?” – Jaké jsou platební podmínky? 1️⃣2️⃣ “Quando posso entrare in possesso della casa?” – Kdy mohu převzít vlastnictví domu? 1️⃣3️⃣ “Potrei avere ulteriori informazioni sulla zona circostante?” – Můžete mi poskytnout další informace o okolí? 1️⃣4️⃣ “Ho bisogno di un consulente immobiliare” – Potřebuji realitního zprostředkovatele.

Důležité je, aby jste se při nákupu nemovitosti cítili jistě a měli možnost komunikovat ve svém mateřském jazyce nebo alespoň v základní italštině. Učení těchto frází a obratů vám umožní jednat a získat klíčové informace o nemovitostech, které vás zajímají. Pokud se necítíte dostatečně jistí, obratit se na odborného tlumočníka nebo realitního agenta, který vám pomůže při procesu nákupu nemovitosti a zajistí, aby komunikace probíhala hladce.

Žádáte-li jednání ve věci nákupu nemovitosti, dohled, nebo kontaktování notáře v Itálii, kontaktujte nás ZDE.

Comments are closed.