Byt Lago di Orta – 15 000 Euro (útěkář z Teplic hnaný Borelií Burgdorferi)

Nemovitost na prodej v okrese Biella – cca 25 severně ve známé části Alpe Noveis. Část domu/byt 23 km od Lago di Orta k dispozici za 15 tisíc euro pro českého zájemce. Jedná se o přízemní byt, cca 75 metrů, veranda, část zahrady, část stodoly, dílna, místo na parkování. Drobné opravy nutné, ale obyvatelné.

Prodej části anebo celého domu – celkově 3 byty

Možnost odkupu dalších pater. Jedná se o tropičtější oblast italských alp. 2,5 hodiny pěšky Monte Barone. Výborná lokalita pro cyklistiku, houbaření, pstruhy v potoce. Jedná se o nemovitost z pozůstalosti. Dostupnost lékaře, pošty, banky v centru obce – cca 2 km serpentýnami, nebo pěšky po stezce. Obec 2300 obyvatel nabídne vše potřebné, mimo zmíněné, včetně restaurací, barů. Jedná se o malebnou horskou obec.  Odkaz na galerii fotografií z internetu.  A také ZDE.

Nízká cena nemovitosti

Ceny a životní náklady v oblasti jsou pro Čechy velmi zajímavé. Polední menu v restauraci 8 Euro, potraviny prakticky levnější než v ČR a v nesrovnatelně lepší kvalitě. A tak by se dalo pokračovat dále. Bezpečnost v místě až pohádková. Otevřené garáže i byty. Kriminalita tohoto druhu prakticky nulová.

Bydlení vhodné i dlouhodobě, např. při nutnosti odjet do zahraničí a delší dobu tam setrvat z důvodu odpočinku, zdravotního relax (odpojení se od stresu a povinností). Možnost též dlouhodobého pronájmu, s preferencí prodeje. Pronájem za cenu 3000 Kč dlouhodobě.

Cena odpovídá tržním podmínkám dané lokality. Pro bližší informace volat na t.č.: +420 608 666 582

Prodej domu v malebné obci Coggiola: Klenot uprostřed přírody

Prodej nemovitosti je vždy důležitým a emocionálním rozhodnutím. Pokud hledáte dokonalý únik do klidného a malebného prostředí, obec Coggiola by vás mohla zaujmout. Tato idylická obec, situovaná ve scenérii italských kopců, nabízí nejen nádhernou přírodu a autentickou atmosféru, ale také neuvěřitelné možnosti pro bydlení v harmonii s přírodou. Jedním z domů, který je momentálně nabízen ke koupi, je skutečným klenotem této obce. Důležitá je poloha v oblasti ALPI BILLESI (Bielské Alpy = Biella, okresní město, kde se nemovitost nachází)

O Coggiole – frazione Viera

Coggiola, nacházející se v provincii Novara, v regionu Piemonte v severní Itálii, je malá obec s bohatou historií a přírodním bohatstvím. Obklopena zelenými kopci, olivovými háji a vinicemi, tato obec poskytuje klidné a malebné prostředí, které je ideální pro ty, kteří touží po útěku z rušného městského života. S malou populací a těsnou komunitou je Coggiola místem, kde se snoubí italská tradice, pohostinnost a jedinečný venkovský životní styl.

Nový domov v Coggiole

Domov v Coggiole: Momentálně je na trhu nabízen prostorný a elegantní dům ve středu obce Coggiola. Tato nemovitost je skutečným pokladem pro ty, kteří hledají autentické bydlení v malebném prostředí. S tradicionalistickou architekturou, která se sladí s okolní krajinou, nabízí tento dům svým obyvatelům pocit útulnosti a pohodlí.

Jeho interiér zaujme prostorným obývacím prostorem s krbem, který vytváří teplou atmosféru pro chladné zimní večery. Otevřený plán obývacího pokoje a jídelny poskytuje ideální prostor pro rodinná setkání a společné večeře. Moderní kuchyně je vybavena všemi potřebnými spotřebiči a nabízí dostatek prostoru pro vaření a vytváření chutných pokrmů.

Dům má také prostorné ložnice s dostatkem přirozeného světla, které proniká okny s výhledem do okolní krajiny. Venkovní prostor nabízí zahradu s terasou, ideální pro relaxaci, posezení s přáteli nebo grilování venku během letních měsíců.

Okolí obce

Obec Coggiola je obklopena přírodou a nabízí nekonečné možnosti pro milovníky outdoorových aktivit. Nedaleko se nachází národní park Val Grande, který je ideálním místem pro pěší turistiku, horskou cyklistiku a pozorování ptáků. Okolní kopce jsou také známé svými vinicemi, které produkují lahodné víno typické pro region Piemonte.

Kultura

Místní kultura a gastronomie jsou důležitou součástí života v Coggiole. Obec pořádá pravidelné festivity a trhy, kde místní obyvatelé a návštěvníci mohou ochutnat tradiční italská jídla a speciality regionu Piemonte.

Závěr: Prodej domu v obci Coggiola je příležitostí k nalezení skutečného útočiště v malebném prostředí severní Itálie. Tato idylická obec nabízí autentický italský venkovský životní styl spojený s krásou přírody. S dostatkem venkovních aktivit a blízkostí kulturních a gastronomických pokladů je Coggiola tou správnou volbou pro ty, kteří touží po klidu a harmonii v srdci italského venkova.

Dosažení obce – trasa z Prahy automobilem

Něco o hoře Barone, která se nachází nad Coggiolou

Monte Barone je malebná hora nacházející se poblíž obce Coggiola v italském regionu Piemonte. Tato hora je oblíbeným cílem pro turisty a milovníky přírody díky svému úchvatnému panoramatickému výhledu a možnostem pro pěší turistiku.

Procházka z Coggioly na Monte Barone je vzrušujícím dobrodružstvím, které vám umožní objevovat krásu okolní krajiny a prožít nezapomenutelné zážitky. Zde je návod, jak se tam dostat pěšky:

  1. Start v Coggiola: Vaše pěší výprava začíná ve vesnici Coggiola, která se nachází poblíž Monte Barone. Tato malebná obec je výchozím bodem a nabízí atmosféru bohatou na historii a tradiční italskou architekturu.
  2. Cesta ke vzestupu: Z Coggioly pokračujte směrem na sever, kudy vás provede cesta přes kopce a malebné venkovské scény. Cesta je dobře značená a nabízí jedinečný výhled na okolní vinice, olivové háje a horské vrcholky.
  3. Výstup na Monte Barone: Postupně se budete vzdalovat od obce a přibližovat se k samotnému vrcholu hory Monte Barone. Náročnost výstupu závisí na vaší fyzické kondici, ale zároveň si můžete vychutnat krásu přírody a postupně se dostávat blíže k cíli.
  4. Panoramatický výhled: Když dorazíte na vrchol Monte Barone, budete odměněni dechberoucím panoramatickým výhledem. Budete mít příležitost obdivovat okolní hory, údolí a obce, které se rozprostírají pod vámi. Je to ideální místo pro odpočinek, občerstvení a pořízení nezapomenutelných fotografií.
  5. Návrat do Coggioly: Po vyčerpávajícím, ale obohacujícím výstupu na vrchol Monte Barone se můžete vrátit zpět do Coggioly. Cesta dolů bude o něco snazší, ale stále si můžete užívat krásy italského venkova na cestě zpět.

Je důležité mít vhodné turistické vybavení, jako jsou pohodlné boty, dostatek vody a ochrana proti slunci. Také je vhodné získat informace o aktuálních trasách a podmínkách na Monte Barone před vaší cestou.

Pěší výlet z Coggioly na Monte Barone je skvělým způsobem, jak si užít přírodu a prozkoumat malebný region Piemonte. Během této dobrodružné cesty budete mít příležitost objevovat krásu italského venkova a vychutnat si nezapomenutelný výhled z vrcholu hory.

NĚKOLIK FOTOGRAFIÍ Z ALPI BIELLESI A MONTE BARONE – HORA BARON

Lago di Orta – 38 kilomentrů / hloubka jezera 143 metrů / délka jezera 13,5 km

Lago di Orta, známý také jako jezero Orta, je jedním z nejkrásnějších jezer v Itálii. Nachází se v severozápadní části země v regionu Piemonte, nedaleko hranic se Švýcarskem. Toto jezero je ukryté mezi horami a je obklopené malebnými vesnicemi, historickými památkami a krásnou přírodou. Zde je pohled na některé z hlavních atrakcí a výjimečného kouzla jezera di Orta:

  1. Přírodní krása: Lago di Orta si zachovává svou přírodní krásu a je obklopené zelenými lesy a horami. Jezero je známé pro svou azurově modrou vodu a klidné atmosféru. Pro milovníky přírody je zde mnoho možností pro pěší turistiku, horskou cyklistiku a procházky podél břehů jezera. Okolní přírodní rezervace, jako je Parco Naturale dell’Alta Valle Sesia e Alpi Biellesi, nabízí úchvatné výhledy a unikátní ekosystém.
  2. Ostrov San Giulio: Jednou z nejvýznamnějších atrakcí jezera di Orta je ostrov San Giulio. Tento malebný ostrov je domovem benediktinského kláštera zasvěceného svatému Juliánovi. Návštěvníci se mohou projít úzkými uličkami ostrova a obdivovat krásné fresky v klášteře. Přístup na ostrov je možný pomocí tradičního člunu z města Orta San Giulio.
  3. Město Orta San Giulio: Toto malebné historické město se nachází na břehu jezera a nabízí neuvěřitelné výhledy a úzké uličky s kamennými domy. Procházejte se po malebném náměstí a objevujte tradiční italskou architekturu. Město je také známé pro své restaurace, kavárny a obchody s místními specialitami.
  4. Sacro Monte di Orta: Nedaleko od jezera se nachází Sacro Monte di Orta, který je součástí světového dědictví UNESCO. Tento svatý kopec je zdobený kaplí a chrámovými stavbami, které vyprávějí biblické příběhy. Procházka po cestě kolem kaplí nabízí krásné výhledy na jezero a okolní krajinu.
  5. Klid a romantika: Lago di Orta je známý pro svou klidnou a romantickou atmosféru. Je méně navštěvovaný než sousední jezero Maggiore nebo Como, což dodává jezeru Orta určité kouzlo a intimní atmosféru. Je to ideální místo pro ty, kteří hledají únik z městského shonu a chtějí si užít klidné a relaxační chvíle.

Lago di Orta je skutečným skrytým pokladem Itálie, který nabízí nádhernou přírodu, historické památky a romantickou atmosféru. Pro Čechy, kteří se chtějí ponořit do italského venkovského života a objevovat jedinečná místa, je toto jezero ideální destinací pro nákup nemovitostí nebo pro relaxační dovolenou.

Comments are closed.