Warning: Use of undefined constant ĹWP_MEMORY_LIMITĺ - assumed 'ĹWP_MEMORY_LIMITĺ' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/19634/virtual/www/domains/obchoditalie.cz/wp-config.php on line 83

Warning: Use of undefined constant ĺ128Mĺ - assumed 'ĺ128Mĺ' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/19634/virtual/www/domains/obchoditalie.cz/wp-config.php on line 83
Obchodov├ín├ş v It├ílii Archivy - Italsk├í vyhled├ívac├ş a zprost┼Öedkovac├ş slu┼żba

Archive for Obchodov├ín├ş v It├ílii

N├íkup zbo┼ż├ş v It├ílii a odpo─Źet DPH

Od klient┼» jsme dnes dostali dotaz na n├íkup outlet v It├ílii a odpo─Źet DPH.

Ten zn─Ťl:

na z├íklad─Ť na┼íeho telefonick├ęho rozhovoru pos├şl├ím popis, co bychom
cht─Ťli d─Ťlat, ale m├íme probl├ęm s DPH na italsk├ę stran─Ť, tzn. v kamenn├Żch
obchodech:

 • klient zalo┼żil novou spole─Źnost, kter├í by m─Ťla b├Żt pl├ítcem DPH – v co nejkrat┼í├ş dob─Ť prob─Ťhne ┼ż├ídost – spole─Źnost je s r o. a je zalo┼żen├í v ─îR
 • klient m├í v pl├ínu realizovat online n├íkupy z italsk├Żch outlet┼» – ji┼ż s t├şmto m├í zku┼íenost, m├íme vybran├ę zna─Źky: — atd.
 • klient nakupuje kamenn├Żch obchod┼» – outlet┼» a ty n├ím
 • necht─Ťj├ş d├ít ceny bez DPH
 • toto pro klienta znamen├í, ┼że u zbo┼ż├ş m├í dv─Ť DPH a ji┼ż se nevejdeme
 • do pot┼Öebn├ę mar┼że
 • p┼Öedpokl├ídan├Ż obrat v n├íkupn├şch cen├ích v It├ílii je cca 500tis/m─Ťs├şc

Klient dodává k DPH

Zda-li toto um├şme ┼Öe┼íit tak, abych se klient dostal k odpo─Źtu DPH za zbo┼ż├ş nakoupen├ę v It├ílii? Aby to bylo st├íle ekonomicky zaj├şmav├ę i p┼Öi obratu n├íkupu cca 500tis K─Ź/m─Ťs├şc? Tzn. aby to nebylo nap┼Ö. podm├şn─Ťno zalo┼żen├şm spole─Źnosti v It├ílii, kde bychom museli platit drahou kancel├í┼Ö, lidi, da┼ła┼Öe atd.

Dal┼í├ş obdobn├Ż dotaz na “dvojit├ę” DPH

cht─Ťla bych se zeptat, zda je mo┼żn├ę p┼Öes va┼íi firmu ┼Öe┼íit mou aktu├íln├ş situaci: M├ím s.r.o., jsem pl├ítce DPH v ─îesk├ę republice, nakupuji zbo┼ż├ş v It├ílii v maloobchod─Ť-nen├ş mo┼żnost osvobozen├ş od DPH, zbo┼ż├ş je tedy prod├ív├íno s italsk├Żm DPH, kter├ę pak prod├ív├ím v ─îR koncov├Żm z├íkazn├şk┼»m s DPH. Vid─Ťla jsem na va┼íich str├ínk├ích, ┼że u┼ż tam padl podobn├Ż dotaz na tuto situaci. Existuje n─Ťjak├í mo┼żnost, jak neplatit DPH tady i tam? V├şm, ┼że je mo┼żn├ę ┼Öe┼íit to p┼Öes italskou spole─Źnost, ale bohu┼żel nem├ím ┼ż├ídn├Ż kontakt.  Je toto mo┼żn├ę n─Ťjak ┼Öe┼íit p┼Öes va┼íi firmu? Mockr├ít d─Ťkuji za odpov─Ť─Ć.

V─Ťci nakupuji v Outletu v r┼»┼żn├Żch maloobchodech (cca 7), jedn├í se o oble─Źen├ş, dopl┼łky a boty. Do It├ílie jezd├şm cca 7x za rok a nakoup├şm v┼żdy zbo┼ż├ş za cca 250. – 300.000K─Ź (do budoucna bych r├ída za v├şce). Jeden den v─Ťci nafot├şm, pak na z├íklad─Ť objedn├ívek z├íkazn├şk┼» dal┼í├ş dva dny v─Ťci nakupuji a sv├Żm autem n├ísledn─Ť p┼Öevezu do ─îR. Jednalo by se tedy o trvalej┼í├ş spolupr├íci.

Jak situaci s DPH, jak ji monitorujeme my:

 • Jak velk├Ż objem n├íkupu klient realizuje v Euro
 • Nakupuje klient v r┼»zn├Żch maloobchodech?
 • Kolik faktur za rok z It├ílie klient p┼Öijme
 • Jak├Żm zp┼»sobem zbo┼ż├ş klient dopravuje do ─îR (voz├ş s├ím nebo voz├ş autodopravce)
 • Kolikr├ít za rok zbo┼ż├ş voz├ş

Ceny úkonů:

 • Zalo┼żen├ş italsk├ę spole─Źnosti cca 2000 Eur
 • Ro─Źn├ş z├íkonn├í pr├íce italsk├ęho da┼ła┼Öe a nastaven├ş proces┼» od 4000 Eur
 • Varianta n├ívratu DPH 1000 Eur uveden├ş do procesu (v─Źetn─Ť pr├ívn├şho servisu)
 • Varianta ro─Źn├şho veden├ş od 1200 Eur / rok

Obchodn├ş projekt pro It├ílii: prodej komodity

Velmi zaj├şmav├í komodita co do upot┼Öeben├ş a ─Źetnosti spot┼Öeby – ┼Ö├ídov─Ť tuny pro dovoz do It├ílie. M├íme nastoleny smlouvy s ─Źesk├Żm dodavatelem o zastoupen├ş pro It├ílii a vypracov├ín z├íkladn├ş pl├ín pro rozvinut├ş obchodu, ve kter├ęm se nach├ízej├ş cca 4 velmi slibn├ę kontakty, v─Źetn─Ť korespondenc├ş pro rekapitulaci komunikace.

P┼Öenech├íme tento obchodn├ş z├ím─Ťr z d┼»vod┼» ─Źasov├Żch, nebo┼ą v roce 2012 jsme nedok├ízali nal├ęzt ji┼ż kapacitu pro dal┼í├ş rozvinut├ş obchod┼» s touto komoditou v It├ílii. P┼Ö├şpadn├ęmu z├íjemci navrhujeme obchodn├ş sch┼»zku a pops├ín├ş obchodn├şho p┼Ö├şpadu. Odstupn├ę je p┼Öedm─Ťtem vz├íjemn├ę dohody.

Jedn├í se tedy o klasickou obchodn├ş p┼Ö├şle┼żitost v It├ílii pro flexibiln├ş, mlad├ę obchodn├şky. Z├íkladn├ş po┼żadavek: Ital┼ítina, nebo angli─Źtina. Status: “na voln├ę noze” Dal┼í├ş po┼żadavky: akceschopnost, zku┼íenosti v├şt├íny.

┼Ż├íd├íte-li se s n├ími kontaktovat – u─Źinte tak pros├şm ZDE.

Obchod It├ílie hled├í obchodn├şka pro It├ílii

Obchod It├ílie hled├í schopn├ęho obchodn├şka na voln├ę noze. Mlad├ęho ambici├│zn├şho ─Źlov─Ťka pro pr├íci na ┼ŻL, nebo je┼ít─Ť l├ępe ┼Öe─Źeno, obchodn├ş dohodu. Hled├í se ─Źlov─Ťk velmi nadan├Ż a energick├Ż s velikou v┼»l├ş vybudovat dobrou z├íkladnu v It├ílii a vyd─Ťlat nadstandardn├ş pen├şze. M─Ťl by to b├Żt ─Źlov─Ťk v letech 25 – 30, to je ide├íln├ş kandid├ít. N─Ť─Źemu jin├ęmu se ale nebr├ín├şme. Ital┼ítina, nebo velmi dobr├í angli─Źtina se zku┼íenostmi na poli mezin├írodn├şm podm├şnkou. Sv├ę CV mohou kandid├íti zas├şlat na na┼íi kontaktn├ş adresu ZDE. Obchodn├ş partner by m─Ťl spl┼łovat:

 • schopnost autonomn├şho pohybu a pobytu v It├ílii
 • jazykov├í vybavenost
 • zku┼íenosti s prodejem

C├şlem partnerstv├ş je:

 • zab─Ťhnout obchod, ve kter├ęm vznikne vlastn├ş know-how
 • vyd─Ťlat nadstandardn├ş provize v komoditn├şm prodeji

┼Ż├íd├íte-li v├şce informac├ş, kontaktujte n├ís pros├şm ZDE.

Italská zprostředkovatelská smlouva

Zprost┼Öedkovatelsk├í smlouva pro obchodn├ş zastoupen├ş pro obchodn├şky a firmy s It├íli├ş. Propracovan├í p─Ťtistr├ínkov├í smlouva v ─Źesk├ęm a italsk├ęm jazyce. V italsk├ęm jazyce pro italskou stranu

Zprost┼Öedkovatelsk├í smlouva pro obchodn├ş zastoupen├ş pro obchodn├şky a firmy s It├íli├ş. Propracovan├í p─Ťtistr├ínkov├í smlouva v ─Źesk├ęm a italsk├ęm jazyce. V italsk├ęm jazyce pro italskou stranu tak, aby byl dodavatelsk├Ż vztah pr├ívn─Ť zaji┼ít─Ťn.

Smlouvu si lze uzav┼Ö├şt s ─Źeskou, i italskou stranou. Obchodn├şk si m┼»┼że domluvit procenta na obou front├ích. Procenta s italsk├Żm dodavatelem a ─Źesk├Żm odb─Ťratelem. Nebo s v├şce dodavateli a jedn├şm odb─Ťratelem ─Źi naopak. Smlouvu lze pou┼ż├şt pro v├şce odb─Ťratel┼».

Obchodn├şk si m┼»┼że domluvit r┼»zn├í procenta z prodeje / n├íkupu. Zpravidla to u exportn├şch komoditn├şch polo┼żek “ve velk├ęm”, b├Żv├í 3-5 % ale m┼»┼że b├Żt i v├şce, dle nakupovan├ęho / dov├í┼żen├ęho artiklu.

Dal┼í├ş smlouvy: pracovn├ş smlouvy


Dneska k n├ím telefonovala jedna zaj├şmav├í pan├ş. Byla to p┼Öekladatelka a obchodnice se znalost├ş ital┼ítiny, tedy takov├ę ital┼ítiny, kterou disponovala p┼Öi jedn├ín├ş, jako zastupuj├şc├ş ─Źesko-italsk├í tlumo─Źnice p┼Öi jedn├ín├ş s italsk├Żmi firmami jm├ęnem ─Źesk├ęho partnera / ─Źesk├ę firmy expanduj├şc├ş do It├ílie v oblasti textiln├şho pr┼»myslu.

Cht─Ťla nastavit obchodn├ş vztah s italskou a ─Źeskou stranou a fungovat jako zprost┼Öedkovatelka. Pro ten ├║─Źel pot┼Öebovala m├şt italskou a ─Źeskou smlouvu o obchodn├şm zastoupen├ş / smlouvu zprost┼Öedkovatelskou a obr├ítila se za t├şm ├║─Źelem na m─Ť.

Zprost┼Öedkovatelsk├í smlouva s It├íli├ş

Zprost┼Öedkovatelsk├í smlouva pro obchodn├ş zastoupen├ş pro obchodn├şky a firmy s It├íli├ş. Propracovan├í p─Ťtistr├ínkov├í smlouva v ─Źesk├ęm a italsk├ęm jazyce. V italsk├ęm jazyce pro italskou stranu tak, aby byl dodavatelsk├Ż vztah pr├ívn─Ť zaji┼ít─Ťn.

Smlouvu si lze uzav┼Ö├şt s ─Źeskou, i italskou stranou. Obchodn├şk si m┼»┼że domluvit procenta na obou front├ích. Procenta s italsk├Żm dodavatelem a ─Źesk├Żm odb─Ťratelem. Nebo s v├şce dodavateli a jedn├şm odb─Ťratelem ─Źi naopak. Smlouvu lze pou┼ż├şt pro v├şce odb─Ťratel┼».

Obchodn├şk si m┼»┼że domluvit r┼»zn├í procenta z prodeje / n├íkupu. Zpravidla to u exportn├şch komoditn├şch polo┼żek “ve velk├ęm”, b├Żv├í 3-5 % ale m┼»┼że b├Żt i v├şce, dle nakupovan├ęho / dov├í┼żen├ęho artiklu.

Firmy obchoduj├şc├ş s It├íli├ş

DOTAZ SUBJEKTU:

Na┼íla jsem na V├ís kontakt na str├ínk├ích AAA. Ziji 16 let v Italii a moment├íln─Ť hled├ím pr├íci s vyu┼żit├şm ital┼ítiny. R├ída bych Vas poprosila o seznam ─Źesk├Żch firem, kter├ę jezd├ş na AAA ─Źi jin├ę veletrhy, nebo jen spolupracuj├ş s It├ílii. M├ím zku┼íenosti s obchodov├ín├şm a r├ída bych nab├şdla m├ę zku┼íenosti a mo┼żnost cestovat It├ílie – ─îesko firm├ím v ─îesk├ę republice, kter├ę spolupracuj├ş s It├ílii. Mohla byste mi s t├şmto pomoct? M├íte k dispozici jm├ęna v┼íech firem co maj├ş obchodn├ş kontakty s It├íli├ş.