Archive for Obchodování v Itálii

Nákup zboží v Itálii a odpočet DPH

Od klientů jsme dnes dostali dotaz na nákup outlet v Itálii a odpočet DPH.

Ten zněl:

na základě našeho telefonického rozhovoru posílám popis, co bychom
chtěli dělat, ale máme problém s DPH na italské straně, tzn. v kamenných
obchodech:

  • klient založil novou společnost, která by měla být plátcem DPH – v co nejkratší době proběhne žádost – společnost je s r o. a je založená v ČR
  • klient má v plánu realizovat online nákupy z italských outletů – již s tímto má zkušenost, máme vybrané značky: — atd.
  • klient nakupuje kamenných obchodů – outletů a ty nám
  • nechtějí dát ceny bez DPH
  • toto pro klienta znamená, že u zboží má dvě DPH a již se nevejdeme
  • do potřebné marže
  • předpokládaný obrat v nákupních cenách v Itálii je cca 500tis/měsíc

Klient dodává k DPH

Zda-li toto umíme řešit tak, abych se klient dostal k odpočtu DPH za zboží nakoupené v Itálii? Aby to bylo stále ekonomicky zajímavé i při obratu nákupu cca 500tis Kč/měsíc? Tzn. aby to nebylo např. podmíněno založením společnosti v Itálii, kde bychom museli platit drahou kancelář, lidi, daňaře atd.

Další obdobný dotaz na “dvojité” DPH

chtěla bych se zeptat, zda je možné přes vaši firmu řešit mou aktuální situaci: Mám s.r.o., jsem plátce DPH v České republice, nakupuji zboží v Itálii v maloobchodě-není možnost osvobození od DPH, zboží je tedy prodáváno s italským DPH, které pak prodávám v ČR koncovým zákazníkům s DPH. Viděla jsem na vašich stránkách, že už tam padl podobný dotaz na tuto situaci. Existuje nějaká možnost, jak neplatit DPH tady i tam? Vím, že je možné řešit to přes italskou společnost, ale bohužel nemám žádný kontakt.  Je toto možné nějak řešit přes vaši firmu? Mockrát děkuji za odpověď.

Věci nakupuji v Outletu v růžných maloobchodech (cca 7), jedná se o oblečení, doplňky a boty. Do Itálie jezdím cca 7x za rok a nakoupím vždy zboží za cca 250. – 300.000Kč (do budoucna bych ráda za více). Jeden den věci nafotím, pak na základě objednávek zákazníků další dva dny věci nakupuji a svým autem následně převezu do ČR. Jednalo by se tedy o trvalejší spolupráci.

Jak situaci s DPH, jak ji monitorujeme my:

  • Jak velký objem nákupu klient realizuje v Euro
  • Nakupuje klient v různých maloobchodech?
  • Kolik faktur za rok z Itálie klient přijme
  • Jakým způsobem zboží klient dopravuje do ČR (vozí sám nebo vozí autodopravce)
  • Kolikrát za rok zboží vozí

Ceny úkonů:

  • Založení italské společnosti cca 2000 Eur
  • Roční zákonná práce italského daňaře a nastavení procesů od 4000 Eur
  • Varianta návratu DPH 1000 Eur uvedení do procesu (včetně právního servisu)
  • Varianta ročního vedení od 1200 Eur / rok

Obchodní projekt pro Itálii: prodej komodity

Velmi zajímavá komodita co do upotřebení a četnosti spotřeby – řádově tuny pro dovoz do Itálie. Máme nastoleny smlouvy s českým dodavatelem o zastoupení pro Itálii a vypracován základní plán pro rozvinutí obchodu, ve kterém se nacházejí cca 4 velmi slibné kontakty, včetně korespondencí pro rekapitulaci komunikace.

Přenecháme tento obchodní záměr z důvodů časových, neboť v roce 2012 jsme nedokázali nalézt již kapacitu pro další rozvinutí obchodů s touto komoditou v Itálii. Případnému zájemci navrhujeme obchodní schůzku a popsání obchodního případu. Odstupné je předmětem vzájemné dohody.

Jedná se tedy o klasickou obchodní příležitost v Itálii pro flexibilní, mladé obchodníky. Základní požadavek: Italština, nebo angličtina. Status: “na volné noze” Další požadavky: akceschopnost, zkušenosti vítány.

Žádáte-li se s námi kontaktovat – učinte tak prosím ZDE.

Obchod Itálie hledá obchodníka pro Itálii

Obchod Itálie hledá schopného obchodníka na volné noze. Mladého ambiciózního člověka pro práci na ŽL, nebo ještě lépe řečeno, obchodní dohodu. Hledá se člověk velmi nadaný a energický s velikou vůlí vybudovat dobrou základnu v Itálii a vydělat nadstandardní peníze. Měl by to být člověk v letech 25 – 30, to je ideální kandidát. Něčemu jinému se ale nebráníme. Italština, nebo velmi dobrá angličtina se zkušenostmi na poli mezinárodním podmínkou. Své CV mohou kandidáti zasílat na naši kontaktní adresu ZDE. Obchodní partner by měl splňovat:

  • schopnost autonomního pohybu a pobytu v Itálii
  • jazyková vybavenost
  • zkušenosti s prodejem

Cílem partnerství je:

  • zaběhnout obchod, ve kterém vznikne vlastní know-how
  • vydělat nadstandardní provize v komoditním prodeji

Žádáte-li více informací, kontaktujte nás prosím ZDE.

Italská zprostředkovatelská smlouva

Zprostředkovatelská smlouva pro obchodní zastoupení pro obchodníky a firmy s Itálií. Propracovaná pětistránková smlouva v českém a italském jazyce. V italském jazyce pro italskou stranu

Zprostředkovatelská smlouva pro obchodní zastoupení pro obchodníky a firmy s Itálií. Propracovaná pětistránková smlouva v českém a italském jazyce. V italském jazyce pro italskou stranu tak, aby byl dodavatelský vztah právně zajištěn.

Smlouvu si lze uzavřít s českou, i italskou stranou. Obchodník si může domluvit procenta na obou frontách. Procenta s italským dodavatelem a českým odběratelem. Nebo s více dodavateli a jedním odběratelem či naopak. Smlouvu lze použít pro více odběratelů.

Obchodník si může domluvit různá procenta z prodeje / nákupu. Zpravidla to u exportních komoditních položek “ve velkém”, bývá 3-5 % ale může být i více, dle nakupovaného / dováženého artiklu.

Další smlouvy: pracovní smlouvy


Dneska k nám telefonovala jedna zajímavá paní. Byla to překladatelka a obchodnice se znalostí italštiny, tedy takové italštiny, kterou disponovala při jednání, jako zastupující česko-italská tlumočnice při jednání s italskými firmami jménem českého partnera / české firmy expandující do Itálie v oblasti textilního průmyslu.

Chtěla nastavit obchodní vztah s italskou a českou stranou a fungovat jako zprostředkovatelka. Pro ten účel potřebovala mít italskou a českou smlouvu o obchodním zastoupení / smlouvu zprostředkovatelskou a obrátila se za tím účelem na mě.

Zprostředkovatelská smlouva s Itálií

Zprostředkovatelská smlouva pro obchodní zastoupení pro obchodníky a firmy s Itálií. Propracovaná pětistránková smlouva v českém a italském jazyce. V italském jazyce pro italskou stranu tak, aby byl dodavatelský vztah právně zajištěn.

Smlouvu si lze uzavřít s českou, i italskou stranou. Obchodník si může domluvit procenta na obou frontách. Procenta s italským dodavatelem a českým odběratelem. Nebo s více dodavateli a jedním odběratelem či naopak. Smlouvu lze použít pro více odběratelů.

Obchodník si může domluvit různá procenta z prodeje / nákupu. Zpravidla to u exportních komoditních položek “ve velkém”, bývá 3-5 % ale může být i více, dle nakupovaného / dováženého artiklu.

Firmy obchodující s Itálií

DOTAZ SUBJEKTU:

Našla jsem na Vás kontakt na stránkách AAA. Ziji 16 let v Italii a momentálně hledám práci s využitím italštiny. Ráda bych Vas poprosila o seznam českých firem, které jezdí na AAA či jiné veletrhy, nebo jen spolupracují s Itálii. Mám zkušenosti s obchodováním a ráda bych nabídla mé zkušenosti a možnost cestovat Itálie – Česko firmám v České republice, které spolupracují s Itálii. Mohla byste mi s tímto pomoct? Máte k dispozici jména všech firem co mají obchodní kontakty s Itálií.